Aika pitkään oli lauhaa ja vesisajetta, vaan nyt on keli niinku talavella pittää ollakki. Pakkasta ihan reilusti ja luntaki sen verran että pelto on valakonen.
Vaan eipä pakkaset haittaa ku pukkee lämmintä ylle. Eilen sain valamiiksi villapaijan, josta tuli tosi lämmin. Osa kuvijoista ku on tehty nelijällä langalla.
Vuosi on vaihtunu ja tuopi tullessaan hieman uusia juttuja. Rupesin yrittäjäksi, jatkan aikaisempia hommiani oman firman kautta. Kotipalvelu on ala misä töitä piisaa. Vaikka eläkkeelle pääsy lähenee, niin meinaan töitä jatkaa niin kauvan ku kuntua ja intua piisaa.
Huomisesta ei kukkaan tiiä tulleeko sitä, mut sen tietää, että tännään ja huomenna Herra siunaa, johattaa ja varijellee. Lupauksiaan Hän ei petä, vaan on kanssamme maailman loppuun asti.
Mukavaa loppiaista ja siunausta alakaneelle vuojelle.
